Podsumowanie Halowego Pucharu Targówka 2018!

 Posumowanie Halowy Puchar Targówka 2018!

Do pierwszego Halowego Pucharu Targówka zgłosiło się osiem drużyn.
Rozgrywki zostały podzielone na fazy grupowe oraz fazę pucharową. W fazie grupowej mieliśmy podział na dwie grupy po cztery drużyny.

W pierwszej fazie grupowej drużyny zostały podzielone według zorganizowanego losowania, każda drużyna w grupie rozgrywała trzy mecze systemem każdy z każdym.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy utworzyły Grupę Mistrzowską, dwie słabsze drużyny z każdej grupy utworzyły Grupę Szansy. Z grupy Mistrzowskiej do półfinałów awansowały trzy najlepsze drużyny, z grupy Szansy tylko najlepsza drużyna. Ten system pozwolił nam zwiększyć atrakcyjność turnieju i zapewnić dla każdej z drużyn minimum sześć meczy.

W grupie A pierwsze miejsce odnosząc dwa zwycięstwa i jeden raz remisując zajęła drużyna „Tanatos”. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna „Łatwo Nie Będzie” dwa razy remisując i wygrywając jeden mecz. Trzecie miejsce w grupie należało do drużyny „Atlas Warszawa” a na czwartym uplasowała się ekipa „Avanti”

W grupie B prym wiodła drużyna „Milanersów”, która niespodziewanie pokonała „Chłopców Z Bielan” w których to widzieliśmy pretendentów do mistrzostwa. Trzecie miejsce dla drużyny „Warriors”, która bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Na czwartym miejscu drużyna „Dożynki Grochów”, która tak samo jak drużyna „Avanti” rozczarowała nas swoją postawą.

Po pierwszej fazie grupowej przyszła kolej na następną tą decydującą!
Tutaj nie było już kalkulacji z tej grupy awans dawały trzy pierwsze miejsca, więc walka była do samego końca.

W grupie Mistrzowskiej na pierwszym miejscu zameldowała się wyraźnie rozpędzająca drużyna „Chłopcy Z Bielan”, drugie miejsce dla „Łatwo Nie Będzie” a trzecie premiowane awansem do fazy pucharowej wywalczyli „Milanersi” pokonując w meczu o awans „Tanatos”, który nie zakwalifikował się do fazy pucharowej.

W grupie Szansy prawdziwą wolę walki pokazała drużyna „Warriors” zdobywając komplet punktów i awansując do półfinałów. Drugie miejsce dla drużyny „Atlas Warszawa”, która swój awans przegrał w ostatnim meczu grupowym z „Warriors”. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna „Avanti”, która chyba potrzebowała rozegrania, bo szło jej dużo lepiej. Ostatnie miejsce dla drużyny „Dożynki Grochów”! To prawdziwa klapa w ich wykonaniu i będą chcieli o tym turnieju jak najszybciej zapomnieć!

W półfinałach zmierzyły się ze sobą drużyny:
„Chłopcy Z Bielan” – „Warriors” i „Łatwo Nie Będzie” – „Milanersi”
To już ten moment w którym nie można było popełniać błędów.
Górą z pierwszego pojedynku wyszli „Chłopcy Z Bielan” wygrywając 1:0 po bardzo zaciętym meczu, gdzie „Warriors” bardzo dobrze się bronili i groźnie kontratakowali, w drugim pojedynku zwycięzcą byłą drużyna „Milanersów” pewnie wygrywając 2:0! Drużyna „Łatwo Nie Będzie” jakby przeszła obok tego meczu.

W meczu o trzecie miejsce już się to nie powtórzyło i drużyna „Łatwo Nie Będzie” nie dała żadnych szans „Warriors” pewnie pokonując ich aż 5:0!

Na finał wszyscy ostrzyli sobie zęby, ponieważ obie drużyny grały ze sobą już dwa razy i za każdym razem zwycięzcą był kto inny.

W wielkim finale „Chłopcy Z Bielan” zagrali bardzo pewnie i ograli „Milanersów” 4:1 i to oni zabrali Puchar do domu!

Dwóch zawodników z drużyny zwycięzców zdobyło również nagrody indywidualne.

Królem Strzelców został Brzuchacz Adrian (Chłopcy Z Bielan), a Najlepszym Bramkarzem został Machnik Adrian (Chłopcy Z Bielan).
Natomiast Mistrzem Asyst został Sobkowicz Marcin (Milanersi).

Cały turniej przebiegał w sportowej atmosferze, nad przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie z „Zawodowej Grupy Arbitrów”.

Wszystkie mecze rozgrywane były na profesjonalnej hali OSiR Targówek.

Jest już dostępna galeria zdjęć a znajdziecie ją pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/pg/praskaligapilkihalowej/photos/?tab=album&album_id=1907445629267089