Wyniki 12 kolejki EUROPRAGA 2019

Wyniki 12 kolejki EUROPRAGA 2019

6 10 2019  FC GROCHÓW vs DECATHLON OSTROBRAMSKA3 – 5
6 10 2019 AVANTI vs VICTORIA6 – 4
6 10 2019  DB KAMIONEK vs SASKERSI OLD BOYS13 – 5

Dzisiejszy poranek w parku przy ul. Szaserów przywitał nas rześkim powietrzem, ale to co było na boisku z każdą minutą podnosiło temperaturę wśród kibiców jak i zawodników.

W pierwszym meczu raczej nikt nie dawał szansy Saskersom w starciu z kroczącym po mistrzostwo DB Kamionek i tak też się stało, kilka bramek strzelonych przez drużynę gości to efekt zmiany bramkarza na zawodnika z pola. Przez cały czas to DB Kamionek kontrolował przebieg meczu wiedząc, że nie mogą stracić żadnego punktu do końca naszych rozgrywek aby zająć pierwsze miejsce.

Drugie spotkanie pomiędzy faworytami do podium naszej ligi, pokazało jak końcowy układ tabeli może szybko się zmienić. Avanti od początku meczu było bardzo skoncentrowane co dało im szybko strzelone dwie bramki i cenny spokój przy organizowaniu ataków. Victoria raz po raz atakował i próbowała odmienić los tego meczu. Po rzucie karnym strzeliła kontaktową bramkę i wydawało by się, że wchodzą na swój normalny poziom ale to Avanti kolejny raz ukąsiło. Długo nie musieliśmy czekać i Victoria strzeliła jeszcze jedną bramkę. Do przerwy mieliśmy wynik różniący się tylko jedną bramką na korzyść Avanti. Druga połowa to kolejna wymiana ciosów i w 31 minucie mamy remis 3-3! Kolejna faza meczu to bardzo mądra gra Avanti, która przynosi im dwa gole i daje cenną przewagę nad rywalem, w 38 minucie ponownie Victoria strzela bramkę i daje nadzieję na emocjonującą końcówkę ale to Avanti w ostatniej minucie dobija przeciwnika ustalając wynik na 6-4! Tym sposobem walka o mistrza będzie zacięta do samego końca!

Trzeci mecz miał być łatwą przeprawą dla FC Grochów, która miała jeszcze szanse na miejsce na podium. Decathlon Ostrobramska z meczu na mecz wyraźnie się rozkręca i widać przebłyski przemyślanej gry, w dniu dzisiejszym zagrali najlepszy mecz ze wszystkich dotychczasowych. Pomimo tego, że na przerwę schodzili przegrywając 2-1, nie poddali się i grali swoje do samego końca. W drugiej połowie strzelili cztery bramki i dali wbić sobie tylko jedną. Wynik końcowy to 3-5!
Drużynie FC Grochów zabrakło dzisiaj chyba ławki rezerwowych, w drugiej połowie było widać jak brakuje im siły i to skutecznie wykorzystali przeciwnicy.