II Halowy Puchar Żoliborza 2023

Puchar jest objęty Patronatem Pana Pawła Michalca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz

W sobotę 28 października 2023 r. od 10.00 do 16.00 na hali przy ul. Felińskiego 15 rozegrany zostanie II Halowy Puchar Żoliborza!

Zgłoszenia przyjmujemy emailem maz.praga@zhr.pl oraz sms, telefonicznie +48 608 395 154, +48 602 379 324

Ilość miejsc ograniczona!

Wpisowe 400 zł od drużyny.

W związku z rosnącą popularnością rozgrywek zawodowej Ligi Futsalu w Warszawie poprzez organizację turnieju chcemy propagować dyscyplinę również wśród amatorów.

Dlatego też zrodziła się inicjatywa rozegrania kolejnego już II Halowego Pucharu Żoliborza.

Właśnie mija 19 lat rozgrywek Praskiej Ligi Piłki Halowej. Organizatorem jest Stowarzyszenie Praska Liga Piłki Halowej a współorganizatorem Obwód Praga-Południe Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Turniej jest kierowany do wszystkich chętnych drużyn osiedlowych czy firmowych, a zawodnikami może być każdy od 16 roku życia.

W swojej historii PLPH rozgrywki prowadziły oprócz Żoliborza, na Pradze-Północ, Pradze Południe, w Wawrze, na Targówku i Białołęce. Obecnie systematycznie organizuje rozgrywki na sztucznej trawie na Pradze Południe. W lidze grały drużyny o egzotycznych i dziwnych nazwach np. strażacy tworzyli Rescue Team , Saskersi Old Boys), Saska Kępa, Perkuna Boys, Chaosu, Abstynenci, Wysokoprocentowi, Alpaga Club, Kofeina Sport, Bijmy Krzyżaka i Prawie Najlepsi i wiele, wiele innych. Był też tajemniczy skrót UDW oznaczający urzędników dzielnicy Wawer oraz CKS czyli Cmentarny Klub Sportowy Grabarz Grochów. W drużynach można było spotkać byłych lub obecnych burmistrzów Wawra, Żoliborza, Targówka czy Ursynowa. Organizatorzy promują nie tylko grę i zdobyte gole, ale i grę fair play. Dlatego od samego początku są wręczane puchary za najmniejszą liczbę fauli, kartek i grę fair na boisku. Zapraszamy do zgłaszania się oraz do kibicowania i udziału.

ORGANIZACJA

II HALOWEGO PUCHARU ŻOLIBORZA

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w dniu 28.10.2023

Czas trwania meczu to 1 x 10 min

W rozgrywkach o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty, a przy ich równej liczbie wynik bezpośredniego meczu, następnie różnica bramek ze wszystkich meczów i większa liczba strzelonych bramek.

Drużyny mogą liczyć 12 zawodników, a grają na boisku po pięciu zawodników (4 zawodników plus bramkarz).

Obowiązują zasady futsalu(lekko zmodyfikowane na potrzeby turnieju).

Mecz sędziuje trzech sędziów, dwóch na boisku i trzeci przy stoliku. Sędzia techniczny pilnuje tablicy z wynikami i sporządza protokół pomeczowy w którym zapisuje kto strzelił bramkę, kto dostał kartkę. Zmian dokonuje się systemem hokejowym czyli bez przerw.

Będzie zapewniona woda dla każdej drużyny.

Trzy najlepszy drużyn turnieju otrzymają puchary i medale, rozdamy również

nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, króla strzelców,

bramkarza oraz najlepszego asystującego.

NAGRODA GŁÓWNA 500 zł

HARMONOGRAM

II HALOWEGO PUCHARU ŻOLIBORZA

Każda drużyna rozegra co najmniej 6 meczy po 10 minut.

W każdej Grupie mecze każdy z każdym!

ROZGRYWKI FRUPOWE

Grupa A

10.00 1 mecz

10.11 2 mecz

10.22 3 mecz

10.33 4 mecz

10.44 5 mecz

10.55 6 mecz

Grupa B

11.20 1 mecz

11.31 2 mecz

11.42 3 mecz

11.53 4 mecz

12.04 5 mecz

12.15 6 mecz

2 drużyny z 1 i 2 miejsca z każdej grupie tworzą Grupę Mistrzowską

2 drużyny z 3 i 4 miejsca z każdej grupie tworzą Grupę Szansy

ELIMINACJE DO FINAŁÓW

W każdej Grupie mecze każdy z każdym

12.30 Grupa Szansy

12.41 Grupa Mistrzowska

12.52 Grupa Szansy

13.03 Grupa Mistrzowska

13.14 Grupa Szansy

13.25 Grupa Mistrzowska

13.36 Grupa Szansy

13.47 Grupa Mistrzowska

13.58 Grupa Szansy

14.09 Grupa Mistrzowska

14.20 Grupa Szansy

14.31 Grupa Mistrzowska

PÓŁFINAŁY

14.55 I miejsce Grupa Mistrzowska I miejsce Grupa Szansy

15.15 II miejsce Grupa Mistrzowska III miejsce Grupa Mistrzowska

Mecz o III miejsce

15.30

Mecz o I miejsce

15.45

16:00 Zakończenie rozgrywek

PODSTAWOWE ZASADY FUTSALU

II HALOWEGO PUCHARU ŻOLIBORZA

Faule akumulowane – cztery pierwsze faule każdej drużyny (w meczu), karane jest rzutem wolnym. Każdy następny, karany jest tzw. przedłużanym rzutem karnym wykonywanym z 10 metrów.

Przedłużony rzut karny – począwszy od szóstego zarejestrowanego faulu jednej z drużyn w każdej połowie meczu, drużyna przeciwna wykonuje przedłużony rzut karny. Piłkę ustawioną na drugim punkcie karnym uderza się bezpośrednio na bramkę. Zawodnik wykonujący rzut musi być właściwie zidentyfikowany. Pomiędzy piłką a bramką nie może znajdować się żaden zawodnik, z wyjątkiem bramkarza drużyny broniącej.

Wykonanie rzutów wolnych – przy pierwszych czterech faulach akumulowanych popełnionych przez każdy zespół w meczu zawodnicy drużyny przeciwnej mają prawo ustawić mur obronny; wszyscy zawodnicy muszą znajdować się co najmniej 5 m od piłki, zanim zostanie ona wprowadzona do gry; bramka może zostać zdobyta również bezpośrednio z rzutu wolnego.

Wślizgi – zakazana jest gra wślizgiem w sytuacji bezpośredniego kontaktu lub możliwego zasięgu zawodnika drużyny przeciwnej.

Auty – zagrywamy nogą z linii lub z za linii bocznej boiska

Czas wznawiania gry – obowiązuje czas wznowienia 4 sekundy przy wznawianiu gry, dotyczy wznawiania przez bramkarza, oraz ze stałych fragmentów (auty, rożne, rzuty wolne) chyba, że sędzia prowadzący rozgrywki zdecyduje inaczej.

Wznawianie piłki przez bramkarza – piłkę wprowadza ręką, z pola karnego, brakarz nie może zagrać ponownie piłki, zanim nie zostanie dotknięta przez przeciwnika lub nie przekroczy linii środkowej.

Minimalna liczba zawodników – w drużynie aby rozpocząć spotkanie to 4 os. – ilość zmian jest nielimitowana, ale można przeprowadzać je tylko w strefie zmian.

Kary – zawodnicy mogą otrzymać czasowe kary indywidualne w postaci 2 lub 5 minut wykluczenia z gry.